Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Tanyú: A megújulás szilvafácskája, ANTIK művészi alkotás

Ár:
111.000 Ft
Menny.:db

A megújulás szilvafácskája
Japán művész által kézzel festett, ANTIK falitekercs (kakejiku)

Eredetire és régire vágysz? Válaszd ezt antik original függő tekercset, amely valamikor 1900 és 1940 között készült kézzel készített mestermű. Ha szeretnél lakásodba antik japán hangulatot, e régi tekercs méltó szimbóluma lehet a japán kultúra iránti vonzalmadnak.  

Átlagos értékelés: Nem értékelt
Elérhetőség: Utolsó 1 db raktáron
Gyártó: Japán kézműves termék

Leírás

A megújulás szilvafácskája
Japán művész által kézzel festett, ANTIK falitekercs (kakejiku)

Eredetire és régire vágysz? Válaszd ezt antik original függő tekercset, amely valamikor 1900 és 1940 között készült kézzel készített mestermű. Ha szeretnél lakásodba antik japán hangulatot, e régi tekercs méltó szimbóluma lehet a japán kultúra iránti vonzalmadnak.  

Kakejiku tájkép 

A nagy méretű kakedzsiku különleges, antik fali tekercs, kézzel készített művészi alkotás, egyedi és megismételhetetlen. A háttér selyem is kézzel készített. A papír yasen papír. Korából kifolyólag felszínén karcolások és enyhe piszkozódás látható.  

Származási kor: 1900-1940
Származási hely: Japán
Anyaga: túlnyomó részt selyem és papír
A kakejiku teljes mérete: 46 cm x 167 cm
Súly: 300 g

A képen található írásjegyek magyarázata szakértőnk szerint:

A függő tekercs egy nyugodt és elegáns szilvafa ágat (梅, ume) ábrázol, finom fehér virágokkal, amelyek egy csavart és texturált ágon tündökölnek. A háttérben csillogó arany borítás látható, hangsúlyozva a fa szépségét és időtlenségét. A japán művészetben a szilvavirágok a megújulást, a rugalmasságot és a tavasz érkezését szimbolizálják. Gyakran képviselik az erőt és a szépséget a csapásokkal szemben, mivel a szilvafák a hideg téli hónapokban virágoznak. Az arany növeli a tekercs esztétikai értékét és ragyogó hatást kelt, felhívva a figyelmet az éles, sötét ágak és a tiszta fehér virágok közötti kontrasztra. Az aranyat gyakran használják a hagyományos japán művészetben, hogy az elegancia és a kifinomultság érzését idézzék elő.

A tekercs a szilvavirágok szépségét és szimbolikus erejét jeleníti meg, egyszerre szolgáltatva vizuális és filozófiai élményt.

A kalligráfiával írt név 探幽 (Tanyū). Ez utalhat egy művész nevére vagy írói álnevére, amelyet általában egyedi identitás vagy művészi filozófia közvetítésére használnak. Az aláírás alatti piros bélyegző hitelesíti a darabot, mint a művész munkáját. A pecsét kialakítása összhangban van a hagyományos japán gyakorlattal, ahol a művész neve vagy személyes szimbóluma beépül a hankóba.

A kakedzsiku a szilvavirágok gyönyörű ábrázolásával a rugalmasságot és a megújulást helyezi fókuszba, kiegészítve a luxus arany háttérrel. A művész, 探幽 (Tanyū) aláírta a művet nevével és vörös pecsétjével, megerősítve annak hitelességét és művészi értékét. Ez a tekercs a természet és a művészet harmonikus egyensúlyát jelképezi, időtlen és jelentőségteljes darabbá téve szemlélődéshez.

*****

A kakemono 掛け物, ismertebb nevén kakedzsiku 掛け軸, egy japán tekercsfestmény vagy kalligráfia, amelyet általában selyemszövet élekkel szerelnek fel egy rugalmas hátlapra, így tárolás céljából feltekerhető. Ellentétben a makimonókkal, amelyeket egy sík felületen oldalirányban ki kell tekerni, a kakemonót a szoba belső dekorációjának részeként falra akasztják. Hagyományosan egy speciálisan értékes tárgyak bemutatására kialakított helyiség, az ún. tokonoma 床の間 fülkében van kiállítva.

Eredete állítólag a Nara-korszakra (710-794) nyúlik vissza. Eleinte vallási célokra használták őket, fokozatosan sokféle dolgot ábrázoltak rajtuk. A teakultúra fejlődésével a hagyományos japán szalonok díszítőelemeként funkcionáltak. Az Edo-korszak (1603-1868) óta a kakejiku műalkotásként egyre értékesebbé vált.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!