Mit érdemes tudni a gondozásmentes növényekről?

Milyen növényeket használunk asztaldíszeinkhez? Mit érdemes tudni róluk és a tartósítás folyamatáról? Ebben a blog bejegyzésben erről beszélünk kicsit bővebben nektek.
Tartósított növények használata egyre elterjedtebb hazánkban is a beltéri dekorációk tervezésekor, hiszen természetes megjelenést kölcsönöz környezetbarát anyagok felhasználásával. Mégis sokan úgy gondolják, hogy ha valami nem él az csak mű lehet. Pedig nem. :)
Alapanyagainkat magánerdőkkel és kertészetekkel rendelkező termelőktől vásároljuk, akik dekorációs célra, a biodiverzitás megőrzését és a megújulást szem előtt tartva termesztik a növényeiket.
A tartósítási folyamat eredményeképpen a növények puhák és élethűek maradnak évekig. A cél, hogy megőrizzék a frissen szedett növény puhaságát, formáját és természetességét hosszú ideig. Az eljárás során természetes oldattal kezelik a frissen leszedett és/vagy szárított növényeket, amely glicerint, vizet, ételfestéket és tápanyagokat tartalmaz. A glicerin 100% -ban természetes és környezetbarát anyag, amely segít a nedvességet a növényben tartani, az ételfesték pedig a kívánt színárnyalatért felelős. A tápanyagok a növény táplálására szolgálnak és segítenek a tartós és természetes megjelenés biztosításában. A stabilizált növények évekig gyönyörűek és változatlanok maradnak öntözés és fény nélkül.
A tartósításhoz használt anyag minden növény esetében ugyanaz, a tartósítási és száradási idő hosszát a különböző növényfajták igényei határozzák meg. A tartósításnak köszönhetően a növények nem igényelnek gondozást. Ez azt jelenti, hogy nincs fény, víz igényük, nem növekednek már, így nem kell őket metszeni, tápoldatozni, vagy a kártevők ellen bármilyen módon kezelni.
Tulajdonságaik:
- Természetes, egyedi megjelenés 100%-ban természetes alapanyagok
- Puha, kellemes tapintásúak
- Nem tartalmaznak mérgező vegyszereket, így nem ártalmasak a gyermekek vagy háziállatok számára.
- NEM EHETŐ!
- Nem igényel fényt, öntözést vagy metszést
Mire érdemes odafigyelni a növény dekorációink elhelyezésekor?
- Ne érje közvetlen napfény.
A tartósított növények nem igényelnek közvetlen napfényt, mivel nem élnek, és nem folytatnak fotoszintézist. Azonban érdemes őket távol tartani a közvetlen napfénytől, mivel az UV-sugarak az idő múlásával gyorsíthatják a színvesztést, és elszáríthatják a növényeket. - Ne kerüljön fűtőtest, kandalló, klíma közvetlen közelébe Kizárólag beltéri dekoráció
- Fontos a páratartalom és a hőmérséklet megfelelő arányára. 45-55% közötti átlagos páratartalom szükséges a számukra.
- Kerülhet sötét helyre, bárhova, akár fürdőszobába is, csak ügyeljünk rá, hogy ne érje rendszeres nedvesség.
- Ne maradjon télen fűtetlen vagy dohos helyiségben.
- Beltérben használható dekoráció
Tisztítás és Karbantartás
A tartósított növényeket rendszeresen porolni kell, hogy megőrizzék friss megjelenésüket. A tisztításhoz puha, száraz rongyot, tollseprűt vagy ecsetet érdemes használni, hogy elkerüljük a növények sérülését. A vegyszerek vagy túlzott víz használata nem ajánlott, mert károsíthatja a tartósított növények anyagát.
A tartósított növények kiváló választás lehetnek azok számára, akik a növények szépségét szeretnék megőrizni anélkül, hogy folyamatosan gondozniuk kellene őket. Azonban, mint minden más dekorációs elem, a tartósított növények is igényelnek némi figyelmet és megfelelő környezetet, hogy megőrizzék élettartamukat és megjelenésüket. A megfelelő tárolás és gondozás segíthet abban, hogy a tartósított növények sok éven át élénk és vonzó díszítőelemek maradjanak.